فقط از تو مینویسم .... اصلاح فرد اصلاح جامعه است

آیینه ای که ما را به نداشته های امروزمان میرساند. شهری که در همان اولین ها باقی مانده است و بیکاری و بیکاری و بیکاری !!!

شهری که گوی به خواب فرو رفته است و مردمانش که چون مسخ شدگانند. مردان دریا را چه شده ؟ 

وقتی پای گلایه وسط میاد همه مینالن از وضعیت شهر از بیکاری جوانها از مهاجرت زیاد اهالی انزلی به سایر شهرهای ایران. در هر کجای ایران که باشی سر بچرخانی چندین و چند انزلی چی را میابی شاید به خاطر این باشد که طبق یک نظریه انزلی چی ها هر چه از خانه خود دور تر باشند قلبشان بیشتر برای شهرشان میتپد.

انزلی شهریست که علاوه بر جاذبه های بکر طبیعی خود از موقعیت استراتژیکی از لحاظ اقتصادی قرار دارد . انزلی شهریست که بسته به جمعیت جزع باسواد ترین شهرهای ایران محسوب میگردد . انزلی شهریست که دارای منطقه آزاد اقتصادی است . انزلی اولین و بزرگترین بندر شمال کشور است . انزلی شهریست که اداره شیلات و گمرک دارد انزلی شهریست که مردمانش عاشقانه شهرشان را میپرستند و جوانانش پشتکار زیادی دارند و مسئولیت پذیرند و کاری .

پس حلقه گمشده این شهر مسخ شده کجاست ؟ چرا انگار سالیان درازی است که مردمانش در خواب فرو رفته اند ؟ چرا باید جوانان تحصیل کرده این شهر برای کسب و کار یک زندگی معمولی همه ساله به خارج از کشور و سایر شهرهای کشور کوچ کنند ؟

شاید پاسخ شما این باشد که مسئولین شهر بی لیاقت هستند و اگر مقداری از تعصب و غیرت مردم انزلی در مسئولین شهر وجود داشت اگر ذره ای دلسوزی برای رشد شهر در مسئولین شهری وجود داشت امروز تنها دلخوش به گذشته با شکوه بندر نبودیم .

اما پاسخ من چیز دیگریست . مشکل شهر ما من و توئیم

بله من و تویی که در دغده های روزمره مان گم شده ایم من و تویی که درد هم را میبینیم و بی تفاوت شده ایم .

مسئولین شهری چه کسانی هستند ؟ آیا سراغ ندارید کسانی را که از سر نداری رای خود را به نماینده ای میفروشند ؟ آیا سراغ ندارید کسانی را که با وعده های دروغین از شانه های ما بالا رفتند و وقتی بر مسند نشستند فراموشمان کردند.

اما باز مشکل ما اینها نیست مشکل شهر ما خودمان هستیم. نباید فراموش کنیم مسئولین شهرمان هر که باشد افتخار نوکری ملت را کسب کرده اند. مشکلات شهر ما کمبود فعالان مدنی است.

کسانی که از راه قانون و مطابق با قوانین کشور با تاسیس انجمن ها اقدام به احیای حق مردم کنند.

مشکلات ملوان محبوب شهرمان را بنگرید. چرا در شهری که این همه ارگان دولتی دارد که میتوانند یک درصد از بودجه خود را سالانه صرف ورزش کنند ارگانهایی نظیر گمرک و بنادر کشتیرانی و شیلات و منطقه آزاد چرا این اتفاق نمی افتد ؟

چون فعالین مدنی وجود ندارد. کسانی که به نماینده شهرمان فشار بیاورند حق مردم را مطالبه کنند .

کسانی نیستند که شهرداری را بخاطر عملکردش نقد و به چالش بکشند.

البته عوامل دیگری نیز از مشکلات شهر ماست نظیر کمبود کارآفرینان موفق که در آینده به آن نیز خواهم پرداخت.

پس بیایید باور کنیم که مسئولین شهرمان بی تفاوت هستند نخیر مشکل از خود ماست

از ماست که بر مااااااااااااااااااااااااااااااااااااااست

به امید فردایی بهتر برای بندر همیشه سر افراز انزلی .

موفق و سربلند و انزلی چی باشید....

/ 0 نظر / 43 بازدید